Back

ⓘ Auksinis scenos kryžius




                                               

Naubertas Jasinskas (jaunesnysis)

Naubertas Jasinskas – teatro režisierius ir dramaturgas. Senelis – Naubertas Jasinskas – Šiaulių dramos teatro aktorius, režisierius, dramaturgas.

Auksinis scenos kryžius
                                     

ⓘ Auksinis scenos kryžius

Auksinis scenos kryžius – aukščiausias Lietuvoje teatro apdovanojimas. "Auksinio scenos kryžiaus" apdovanojimai pirmą kartą surengti 1992 m. ir nuo to laiko kasmet vyksta kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną.

                                     

1. Istorija

Pirmieji įvairių sričių teatro menininkų apdovanojimai buvo surengti 1992 m. kovo 27-ąją dieną, taip Tarptautinės teatro dienos proga pagerbiant teatralus už jų per sezoną nuveiktus darbus. Apdovanojimai buvo suskirstyti į 14 nominacijų. 1995–2002 metais renginį kuravo Teatro ir kino fondas prie Lietuvos teatro sąjungos, o pagrindinis prizas buvo skulptoriaus Stanislovo Kuzmos sukurtos "Kristoforo" statulėlės.

2002–2003 metais apdovanojimus, siekiant kilstelėti jų meninį lygį, perėmė Kultūros ministerija. Įprastas "Kristoforo" statulėles pakeitė piniginis 5 tūkstančių vertės prizas. Tačiau teatro menininkai nebuvo pilnai tuo patenkinti, nes vien tik piniginis prizas negalėjo įprasminti apdovanojimo.

Taigi nuo 2004 metų pagrindiniu kiekvienos nominacijos, jų kiekis išaugo iki 17-os, prizu tapo Rūtos Ničajienės sukurtas "Auksinis scenos kryžius", su kryžiuje įkomponuotu 1930 m. įsteigtu Valstybės teatro garbės ženkleliu, kuriuo tarpukario Lietuvoje buvo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai. Laimėtojai taip pat gavo ir 5tūkst. litų siekiantį piniginį prizą, kuris 2007 metais buvo padidintas iki 7150 Lt.

                                     

2. Nominacijos

"Auksinio scenos kryžiaus" apdovanojimus sudaro 17 įvairių teatro sričių nominacijų, geriausias metų:

  • Antraplanio vaidmens atlikėja – aktorė
  • Debiutas/jaunasis menininkas
  • Geriausias darbas baleto ar šokio srityje
  • Režisierius
  • Geriausias darbas teatro vaikams srityje
  • Geriausias darbas lėlių teatro srityje
  • Nacionalinės dramaturgijos pastatymas
  • Geriausias darbas operos srityje
  • Dramos aktorius
  • Geriausias darbas operetės srityje
  • Dramos aktorė
  • Choreografas
  • Dramos/muzikinio spektaklio kompozitorius
  • Antraplanio vaidmens atlikėjas – aktorius
  • Scenografas/kostiumų dailininkas
  • Už indėlį į Lietuvos teatro istoriją
  • Nacionalinės dramaturgijos autorius
                                     

3.1. Apdovanojimai 2003 m.

Įteikti 2004 m. kovo 27 d. Vilniaus rotušėje, vakarą vedė aktorius Arūnas Sakalauskas.

  • Baleto ir šokio nominacija: Eglė Špokaitė
  • Geriausias lietuvių dramaturgijos pastatymas: Vytautas V. Landsbergis
  • Geriausio aktoriaus nominacija: Liubomiras Laucevičius
  • Choreografijos nominacija: Vytis Jankauskas "Nuskendęs slėnis", V. Jankausko šokio trupė
  • Indėlis į Lietuvos teatro meną: Aliodija Ruzgaitė
  • Antraplanio vaidmens atlikėjo nominacija: Igoris Reklaitis
  • Operetės nominacija: Laimonas Pautienius
  • Operos nominacija: Gintaras Varnas G. Verdi "Rigoletas", LNOBT
  • Antraplanio vaidmens atlikėjos nominacija: Nelė Savičenko
  • Geriausios aktorės nominacija: Eglė Barauskaitė
  • Geriausio režisieriaus nominacija: Oskaras Koršunovas
  • Geriausias radijo spektaklis: Cezaris Graužinis T. Wilderio "Ilga Kalėdų šventė", Lietuvos radijo apdovanojimas
  • Lėlių teatro ir teatro vaikams nominacija: Rimas Driežis A. Ališausko "Trys brangenybės", Vilniaus teatras "Lėlė"
  • Debiuto nominacija: cezario grupė Roland Schimmelpfennig "Arabiška naktis"


                                     

3.2. Apdovanojimai 2004 m.

Ceremonija vyko Jaunimo teatre.

  • Debiuto nominacija: Marius Jampolskis Mordredas, "Nusiaubta šalis"
  • Specialus Lietuvos nacionalinio radijo prizas už geriausią radijo spektaklį: Vytautas Balsys Juozo Glinskio "Kas yra Fokas Lyveris?"
  • Geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas: Andrius Bialobžeskis
  • Geriausi choreografai: M.K.Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus šešių pedagogų-choreografų kolektyvas "Piteris Penas" ir 2004 metų šokio kompozicijos; taip pat LR Kultūros ministerijos premijos laureatai
  • Indėlis į Lietuvos teatro meno kultūrą: Vitalijus Mazūras
  • Geriausias kompozitorius: Raminta Šerkšnytė Valentino Masalskio "Saula", Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Operetės nominacija: Viktorija Streiča Sali ir Froilen Kost, "Kabaretas"
  • Kultūros ministerijos premija už geriausią lietuvių dramaturgijos pastatymą: Rimas Tuminas ir Arvydas Dapšys Mariaus Ivaškevičiaus "Madagaskaras"
  • Geriausias režisierius: Gintaras Varnas "Nusiaubta šalis" pagal Tankredo Dorsto pjesę Menų spaustuvė ir Kauno valstybinis dramos teatras, "Nusikaltimas ir bausmė" pagal Fiodoro Dostojevskio romaną ir "Švyturys" pagal Thimothee de Fombelleio pjesę Kauno valstybinis dramos teatras)
  • Geriausia dramos aktorė: Asta Preidytė
  • Geriausias scenografas/kostiumų dailininkas: Marius Nekrošius "Giesmių giesmė", Meno fortas
  • Baleto ir šokio nominacija: Aurimas Paulauskas Zigfridas, "Gulbių ežeras" ; vaidmuo spektaklyje "Krintantys lapai"
  • Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja: Gražina Balandytė
  • Lėlių teatro ir teatro vaikams nominacija: Aidas Giniotis "Atviras ratas" ir "Juzė Dykaduonis", Valstybinis jaunimo teatras
  • Geriausias dramos aktorius: Dainius Kazlauskas
  • Operos nominacija: Regina Šilinskaitė Eudoksija, "Žydė"
                                     

3.3. Apdovanojimai 2005 m.

Ceremonija vyko Nacionaliniame dramos teatre.

  • Geriausias režisierius: Aidas Giniotis Kęstučio Antanėlio ir Sigito Gedos "Meilė ir mirtis Veronoje"
  • Geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas: Vaidotas Martinaitis Milicijos kapitonas, "Vaidinant auką"
  • Choreografijos nominacija: Birutė Letukaitė "Aseptinė zona, arba Lietuviškos sutartinės"
  • Debiuto nominacija: Asmik Grigorian
  • Geriausia dramos aktorė: Daiva Stubraitė Ela, "Nekalti"
  • Geriausias scenografas/kostiumų dailininkas: Vilma Masteikienė "Meilė ir mirtis Veronoje"
  • Operos ir miuziklo nominacija: Ieva Stundžytė Džuljeta, "Meilė ir mirtis Veronoje"
  • Apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus: Dalia Tamulevičiūtė
  • Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja: Milė Šablauskaitė Ponia Cuker, "Nekalti"
  • Baleto ir šokio nominacija: Eglė Špokaitė
  • Operos nominacija: Vytautas Juozapaitis
  • Geriausias spektaklis vaikams: Inesa Paliulytė "Anderseno gatvė"
  • Geriausio aktoriaus nominacija: Arūnas Sakalauskas
  • Geriausias kompozitorius: Gintaras Sodeika "Vaidinant auką"
                                     

3.4. Apdovanojimai 2006 m.

Ceremonija vyko Nacionaliniame dramos teatre.

  • Geriausias scenografas: Jūratė Paulėkaitė "Kelias į Damaską", Klaipėdos dramos teatras
  • Nacionalinės dramaturgijos pastatymas: Teatro eksperimentas "kartu"
  • Geriausias darbas baleto ar šokio srityje: Miki Hamanaka
  • Geriausias choreografas: Anželika Cholina šokio spektaklis "Otelas" pagal W. Shakespeare tragediją, Anželikos Cholinos šokio teatras
  • Padėkos nominacija: Dovydas Judelevičius
  • Geriausias darbas operos srityje: Irena Zelenkauskaitė
  • Geriausias nacionalinės dramaturgijos autorius: Daiva Čepauskaitė pjesė "Pupos"
  • Geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas: Povilas Budrys ;
  • Geriausias dramos aktorius: Rolandas Kazlas
  • Geriausias dramos/muzikinio spektaklio kompozitorius: Marius Baranauskas "Salamandros sapnas. Paveikslas", Menų spaustuvės ir Lietuvos šokio informacijos centro projektas
  • Geriausias darbas operetės srityje: Raminta Vaicekauskaitė Marica, "Grafaitė Marica"
  • Geriausias režisierius: Jonas Vaitkus
  • Geriausias darbas lėlių teatro srityje: Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė
  • Debiuto/jauno menininko nominacija: Loreta Juodkaitė
  • Geriausia dramos aktorė: Nelė Savičenko
  • Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja: Danutė Dirginčiūtė
  • Geriausias darbas teatro vaikams srityje: Ieva Stundžytė, Benita Vasauskaitė, Vytautas Leistrumas ir Justas Tertelis "Senelės pasaka" pagal S. Nėrį


                                     

3.5. Apdovanojimai 2007 m.

  • Geriausias darbas operetės srityje: Aidas Giniotis "Bučiuok mane, Keit"
  • Geriausias darbas lėlių teatro srityje: Vitalijus Mazūras "Eglė žalčių karalienė"
  • Debiuto nominacija: Miglė Polikevičiūtė Dora, "Seksualinės mūsų tėvų neurozės"
  • Geriausia choreografija: Vesta Grabštaitė Ch. W. Glucko "Orfėjas ir Euridikė" ; C. Porterio "Bučiuok mane, Keit"
  • Geriausias darbas operos srityje: Kęstutis Alčauskis Evangelistas, "Pasija pagal Joną"
  • Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja: Valentina Leonavičiūtė-Gustaitienė
  • Geriausias muzikinio spektaklio kompozitorius: Giedrius Puskunigis W. Shakespeare "Audra" ir E. E. Schmitto "Dviejų pasaulių viešbutis"
  • Geriausia metų aktorė: Asta Baukutė "Patriotai"
  • Indėlis į Lietuvos teatro meno kultūrą: Irena Aleksaitė
  • Geriausias darbas teatro vaikams srityje: A. Kučinsko operos "Bulvinė pasaka" atlikėjai
  • Geriausias režisierius: Jonas Vaitkus
  • Metų nacionalinės dramaturgijos autorius: Gintaras Grajauskas "Mergaitė, kurios bijojo Dievas"
  • Geriausias metų aktorius: Rolandas Kazlas "Patriotai"
  • Geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas: Albinas Kėleris
  • Geriausias scenografas/kostiumų dailininkas: Gintaras Makarevičius
  • Dramaturgijos pastatymo premija: Jonas Vaitkus, Gintaras Makarevičius, Kipras Mašanauskas ir Sandra Straukaitė "Patriotai"
                                     

3.6. Apdovanojimai 2008 m.

Debiutas/jaunasis menininkas
  • Aurimas Žvinys – už Sirano vaidmenį spektaklyje "Sirano de Beržerakas" Šiaulių dramos teatras
  • Vilius Malinauskas – už spektaklius "Bjaurusis" Kauno valstybinis dramos teatras ir "Viskas gerai" Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
  • Operos "Izadora" kūrybinė grupė "Menų spaustuvė"
Geriausias scenografas
  • Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė – už spektaklį "Visada tavo. Ana Frank" Juozo Miltinio dramos teatras
  • Kotryna Daujotaitė – už spektaklius "Kabaretas Buchenvaldas" Lietuvos rusų dramos teatras, "Sirano de Beržerakas" Šiaulių dramos teatras, "Liūdnas Dievas" Kauno valstybinis dramos teatras
  • Renata Valčik – už spektaklį "Raiši žirgai nešuoliuoja" Valstybinis jaunimo teatras
Operetė
  • Raminta Vaicekauskaitė – už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje "Linksmoji našlė" ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje "Monmartro žibuoklė" Kauno valstybinis muzikinis teatras
  • Valerija Balsytė – už grafienės Gabrielės Cedlau vaidmenį spektaklyje "Vienos kraujas" Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
  • Mindaugas Rojus – už kunigaikščio Ibsheimo Gindelbacho vaidmenį spektaklyje "Vienos kraujas" Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
Baletas
  • Beata Molytė-Kulikauskienė – už Jaunosios vaidmenį spektaklyje "Kruvinos vestuvės" Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
  • Nerijus Juška – už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje "Ugnies paukštė" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Andrius Žužalkinas – už Nižinskio vaidmenį spektaklyje "Diagilevas. Fantazijos" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
Teatras vaikams
  • Jonas Šarkus – už vaidmenis spektaklyje "DiViDukas" Teatro laboratorija "Atviras ratas"
  • Antanas Gluskinas – už spektaklį "Bela, Bosas ir Bulis" Šiaulių dramos teatras
  • Spektaklio "Interviu su šlykštukais" kūrybinė grupė "Vilniaus keistuolių teatras"
Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja
  • Ineta Stasiulytė – už Lizos vaidmenį spektaklyje "Viskas gerai" Vilniaus mažasis teatras
  • Nelė Savičenko – už Gertrūdos vaidmenį spektaklyje "Hamletas" OKT / Vilniaus miesto teatras
  • Aurelija Tamulytė – už Fani vaidmenį spektaklyje "Bjaurusis" Kauno valstybinis dramos teatras
Geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas
  • Dainius Gavenonis – už Klaudijaus ir Šmėklos vaidmenis spektaklyje "Hamletas" OKT/Vilniaus miesto teatras
  • Arūnas Malikėnas – už Dulkamaros vaidmenį spektaklyje "Meilės eliksyras" ir Varlaamo ir Ščelkalovo vaidmenis spektaklyje "Borisas Godunovas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Vaidotas Martinaitis – už Polonijaus vaidmenį spektaklyje "Hamletas" OKT/Vilniaus miesto teatras
Geriausias kompozitorius
  • Vidmantas Bartulis – už spektaklį "Jūratė ir Kastytis" Kauno valstybinis lėlių teatras
  • Antanas Jasenka – už spektaklį "Hamletas" OKT / Vilniaus miesto teatras.
  • Algirdas Martinaitis – už spektaklius "Sirano de Beržerakas" Šiaulių dramos teatras ir "Life Life" Lietuvos rusų dramos teatras
Geriausia nacionalinė dramaturgija
  • Spektaklio "Dekalogas" kūrybinė grupė Teatras "Utopia"
  • Daiva Čepauskaitė – už spektaklį "Jūratė ir Kastytis" Kauno valstybinis lėlių teatras
  • Spektaklio "Pabėgimas į Akropolį" kūrybinė grupė Teatro laboratorija "Atviras ratas"
Geriausias lėlių teatro meno atstovas
  • Sigita Mikalauskaitė – už Veneros vaidmenį spektaklyje "Nedėkingųjų šokis" Viešoji įstaiga "Banchetto musicale"
  • Julija Skuratova – už spektaklių "Tankredžio ir Klorindos dvikova" ir "Nedėkingųjų šokis" lėles Viešoji įstaiga "Banchetto musicale"
  • Spektaklio "Jūratė ir Kastytis" kūrybinė grupė Kauno valstybinis lėlių teatras
Geriausias choreografas
  • Jurijus Smoriginas – už spektaklį "Kruvinos vestuvės" Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
  • Vytis Jankauskas – už spektaklį "Budėjimai" Vyčio Jankausko šokio trupė
  • Lora Juodkaitė – už spektaklį "Sibilė" "Menų spaustuvė"
Opera
  • Vladimiras Prudnikovas – už Boriso Godunovo vaidmenį spektaklyje "Borisas Godunovas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Liora Grodnikaitė – už Šarlotės vaidmenį spektaklyje "Verteris" Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
  • Edgaras Montvidas – už Verterio vaidmenį spektaklyje "Verteris" Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Geriausias dramos aktorius
  • Sigitas Šidlauskas – už Letės vaidmenį spektaklyje "Bjaurusis" Kauno valstybinis dramos teatras
  • Vytautas Paukštė – už vaidmenį spektaklyje "Mano Hamletas" Klaipėdos dramos teatras
  • Darius Meškauskas – už Hamleto vaidmenį spektaklyje "Hamletas" OKT / Vilniaus miesto teatras
Geriausia dramos aktorė
  • Rasa Samuolytė – už Ofelijos vaidmenį spektaklyje "Hamletas" OKT / Vilniaus miesto teatras
  • Inga Maškarina – už Kabareto artistės vaidmenį spektaklyje "Kabaretas Buchenvaldas" Lietuvos rusų dramos teatras
  • Monika Šaltytė – už Roksanos vaidmenį spektaklyje "Sirano de Beržerakas" Šiaulių dramos teatras
Geriausias režisierius
  • Oskaras Koršunovas – už spektaklį "Hamletas" OKT / Vilniaus miesto teatras
  • Inesa Paliulytė – už spektaklį "Liūdnas Dievas" Kauno valstybinis dramos teatras
  • Gintaras Varnas – už spektaklius "Tankredžio ir Klorindos dvikova", "Nedėkingųjų šokis" Viešoji įstaiga "Banchetto musicale" ir "Dekalogas" teatras "Utopija"
Boriso Dauguviečio vardo premija
  • Oskaras Koršunovas – už dešimtmečio darbus
                                     

3.7. Apdovanojimai 2009 m.

  • Geriausias choreografas: Ina Petrakova už spektaklių "Bėganti su vilkais" ir "Vargas dėl proto" choreografiją
  • Baletas/šokis: Eligijus Butkus Džeimsas, "Silfidė"
  • Geriausias dramos aktorius: Valentinas Kirejevas Balakirevas, "Juokdarys Balakirevas"
  • Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja: Eglė Gabrėnaitė Moteris, "Pasaulio gerintojas"
  • Boriso Dauguviečio vardo premija: Valentinas Masalskis
  • Geriausia dramos aktorė: Toma Vaškevičiūtė Luizė, "Laimingi"
  • Padėkos premija: Stasys Ratkevičius
  • Metų debiutantas: Daumantas Ciunis Myškinas, "Idiotas"
  • Geriausia operetė/miuziklas: Asmik Grigorian Misis Lovet, "Svynis Todas"
  • Geriausias dramos/muzikinio spektaklio kompozitorius: Antanas Jasenka už muziką spektakliams "Vieną vasaros dieną" ir "Vienos krūties istorija"
  • Geriausias scenografas/kostiumų dailininkas: Medilė Šiaulytytė už scenografiją ir kostiumus spektakliui "Vargas dėl proto"
  • Geriausias režisierius: Eimuntas Nekrošius "Idiotas", Meno fortas
  • Geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas: Sergejus Ivanovas Ričardas II, "Šekspyriada"
  • Geriausia opera: Arūnas Malikėnas Dankairas, "Karmen"
                                     

3.8. Apdovanojimai 2010 m.

  • Opera ir operetė: Sigutė Stonytė
  • Debiutas / jaunasis menininkas: Monika Vaičiulytė
  • Scenografas ir kostiumų dailininkas: Juozas Statkevičius
  • Padėka už viso gyvenimo kūrybą: Rūta Staliliūnaitė
  • Pagrindinio vaidmens aktorius: Darius Gumauskas
  • Geriausias metų spektaklis: Oskaro Koršunovo "Dugne"
  • Antro plano aktorius: Vytautas Anužis
  • Pagrindinio vaidmens aktorė: Eglė Mikulionytė
  • Nacionalinė dramaturgija: Cezaris Graužinis "Nutolę toliai" pagal Pauliaus Širvio poezją, cezario grupė
  • Choreografija: Anželika Cholina už šokio spektaklio "Ana Karenina" pagal Levo Tolstojaus romaną ir A. Šnitkės muziką choreografiją, Anželikos Cholinos šokio teatras
  • Lėlių teatras: Algis Mikutis, Saulė Degutytė-Šiekštelienė ir Snieguolė Dikčiūtė "Gandro dovana", Stalo teatras
  • Baletas ir šokis: Eglė Špokaitė
  • Antro plano aktorė: Gintarė Latvėnaitė
  • Spektaklis vaikams: Keistuolių teatras už spektaklį "Pati labiausia pasaka"
  • Boriso Dauguviečio auskaras: Cezaris Graužinis


                                     

3.9. Apdovanojimai 2011 m.

Pretendentai į Auksinius scenos kryžius laimėtojai paryškinti Režisierius
  • Jonas Vaitkus "Visuomenės priešas", Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Vidas Bareikis
  • Oskaras Koršunovas
Dramos aktorius pagrindinis vaidmuo
  • Ainis Storpirštis
  • Dainius Gavenonis
  • Rimantas Teresas
  • Povilas Budrys
Dramos aktorė pagrindinis vaidmuo
  • Airida Gintautaitė Miranda "Miranda", OKT-Vilniaus miesto teatras
  • Eglė Gabrėnaitė Vasa, "Motina Vasa Železnova", Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)
  • Eglė Mikulionytė
  • Inesa Paliulytė
Dramos aktorius antraplanis vaidmuo
  • Albinas Kėleris
  • Darius Meškauskas
  • Leonardas Pobedonoscevas Pavelas Železnovas, "Motina Vasa Železnova", Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)
  • Marius Repšys
Dramos aktorė antraplanis vaidmuo
  • Elzė Gudavičiūtė
  • Monika Vaičiulytė
  • Rasa Samuolytė
Scenografas
  • Marijus Jacovskis "Motina" ir "Mama katinas", Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
  • Gintaras Makarevičius
  • Marius-Alexandru Dumitrescu "Liučija di Lamermur", Kauno valstybinis muzikinis teatras
  • Dainius Liškevičius "Miranda", OKT-Vilniaus miesto teatras
  • Jūratė Paulėkaitė "Visuomenės priešas", Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Kostiumų dailininkas
  • Jolanta Rimkutė "Šmėklų sonata", Klaipėdos dramos teatras
  • Agnė Kuzmickaitė
  • Juozas Statkevičius
Operos solistė
  • Sigutė Stonytė
  • Asmik Grigorian
  • Gitana Pečkytė
Operos solistas
  • Arūnas Malikėnas
  • Laimonas Pautienius
  • Vaidas Vyšniauskas
  • Mindaugas Zimkus Edgardas "Liučija di Lamermur", Kauno valstybinis dramos teatras
Kompozitorius
  • Saulius Prūsaitis "Išvarymas", Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Antanas Jasenka
Spektaklis vaikams
  • Spektaklio "Mama katinas" Valstybinis Vilniaus mažasis teatras kūrėjai
  • Spektaklio "Grybų karas" Lietuvos nacionalinis dramos teatras kūrėjai
  • Spektaklio "Stebuklingoji kreidelė" Lietuvos rusų dramos teatras kūrėjai
Lėlių teatras
  • Spektaklio "Aukso obelėlė, vyno šulinėlis" Vilniaus teatras "Lėlė" kūrėjai
Jaunasis menininkas
  • Operos solistas Tadas Girininkas
  • Aktorius Ainis Storpirštis
  • Choreografai ir šokėjai Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius "Feel link", Menų spaustuvė
  • Kompozitorius Gediminas Gelgotas "Paukščiai", Gyčio Ivanausko teatras
Metų teatro reiškinys
  • "trupė p.s." ir Valentinas Masalskis – už nuoseklią teatro pedagogiką
  • Mantas Markevičius – už naujojo cirko žanro puoselėjimą
  • Teatro judėjimas "No theatre" ir Vidas Bareikis – už naujas teatro formas
Nacionalinės dramaturgijos pastatymas
  • "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" No Theatre
  • "Išvarymas" Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • "Lietaus žemė" Teatras "Atviras ratas"
                                     

3.10. Apdovanojimai 2012 m.

Režisierius
  • Jonas Vaitkus – už spektaklio "Eglutė pas Ivanovus" Lietuvos rusų dramos teatras režisūrą
  • Eimuntas Nekrošius – už spektaklio "Dieviškoji komedija" Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas režisūrą
  • Artūras Areima – už spektaklių "Plėšikai" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir "Julijus Cezaris" OKT – Vilniaus miesto teatras režisūrą
Dailininkas
  • Adomas Jacovskis – už baleto "Tristanas ir Izolda" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras scenografiją
  • Marta Vosyliūtė – už spektaklio "Kovos klubas" "No Theatre" / Jaunimo teatras scenografiją
  • Gintaras Makarevičius – už spektaklio "Balta drobulė" Nacionalinis Kauno dramos teatras scenografiją
  • Jonas Arčikauskas už spektaklio "Eglutė pas Ivanovus" Lietuvos rusų dramos teatras scenografiją
Muzika spektakliui
  • "Sheep Got Waxed" – už muziką spektakliui "Kovos klubas" "No Theatre" / Jaunimo teatras
  • Antanas Jasenka – už muziką spektakliui "Katedra" Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Algirdas Martinaitis – už muziką spektakliui "Eglutė pas Ivanovus" Lietuvos rusų dramos teatras
  • Vidmantas Bartulis – už muziką spektakliui "Teiresijo krūtys" Vilniaus teatras "Lėlė"
Pagrindinis vaidmuo
  • Rolandas Kazlas – už Dantės vaidmenį spektaklyje "Dieviškoji komedija" Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas
  • Dainius Svobonas – už Antano Garšvos vaidmenį spektaklyje "Balta drobulė" Nacionalinis Kauno dramos teatras
  • Valentinas Novopolskis – už Auklės vaidmenį spektaklyje "Eglutė pas Ivanovus" Lietuvos rusų dramos teatras
Nepagrindinis vaidmuo
  • Saulius Bareikis – už Aklo smuikininko vaidmenį spektaklyje "Katedra" Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Saulius Čiučelis – už Franco vaidmenį spektaklyje "Plėšikai" ir Simučio vaidmenį spektaklyje "Balta drobulė" Nacionalinis Kauno dramos teatras
  • Tomas Rinkūnas – už Karlo vaidmenį spektaklyje "Plėšikai" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir Kasijaus vaidmenį spektaklyje "Julijus Cezaris" OKT / Vilniaus miesto teatras
Opera
  • Sandra Janušaitė – už Tatjanos vaidmenį operoje "Eugenijus Oneginas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Merūnas Vitulskis – už Lenskio vaidmenį operoje "Eugenijus Oneginas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
Operetė ir miuziklas
  • Akvilė Garbenčiūtė – už Rouzės vaidmenį muzikiniame reviu "Zygfrydo Vernerio kabaretas" Kauno valstybinis muzikinis teatras
  • Mindaugas Zimkus – už Barinkajaus vaidmenį operetėje "Čigonų baronas" Kauno valstybinis muzikinis teatras
Šokio menas
  • Agnija Šeiko – už spektaklio "Aikštelėje laisvų vietų nėra" choreografiją "Žuvies akis"
  • Inga Cibulskytė – už Izoldos vaidmenį balete "Tristanas ir Izolda" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Petras Lisauskas – už vaidmenį spektaklyje "Aikštelėje laisvų vietų nėra" "Žuvies akis"
Teatras vaikams
  • Spektaklis "Mozaika" "Dansema"
  • Spektaklis "Brangusis atrakcionų parko dėde" Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
  • Spektaklis "Gaidelis pinigautojas" Menų spaustuvė
Lėlių ir objektų teatras
  • Julija Skuratova – spektaklio "Teiresijo krūtys" dailininkė Vilniaus teatras "Lėlė"
  • Spektaklio "Meteo" kūrybinė komanda Vilniaus teatras "Lėlė"
  • Gintarė Radvilavičiūtė – spektaklio "Šalia" dailininkė Klaipėdos lėlių teatras
Jaunasis menininkas
  • Inga Jarkova – už Anės vaidmenį spektaklyje "Anė iš Žaliastogių" J. Miltinio dramos teatras
  • Šarūnas Datenis ir Antanas Dubra – už spektaklį "Gaidelis pinigautojas" Menų spaustuvė
  • Ieva Triškauskaitė – už Beatričės vaidmenį spektaklyje "Dieviškoji komedija" Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas
Lietuvių literatūros kūrinio sceninė interpretacija
  • "Balta drobulė" pagal Antano Škėmos romaną, inscenizacijos autorė Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė Nacionalinis Kauno dramos teatras
  • Justinas Marcinkevičius, "Katedra" Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Padėkos premija
  • Choreografė Birutė Letukaitė
Boriso Dauguviečio auskaras

Artūras Areima – už naujų sceninės išraiškos formų paieškas

                                     

3.11. Apdovanojimai 2013 m.

Režisierius režisierė
  • Artūras Areima "Vyšnių sodas", NKDT
  • Oskaras Koršunovas
  • Yana Ross "Mūsų klasė", LNDT
Muzika spektakliui
  • Rita Mačiliūnaitė "59‘Online", "Women", "Eugenijus Oneginas")
  • Antanas Jasenka "Mūsų klasė", LNDT
  • Gintaras Sodeika
Scenografija ir šviesų dizainas
  • Eugenijus Sabaliauskas
  • Andrius Kirvela ir Gediminas Šiaulys
  • Laura Luišaitytė "Gronholmo metodas", LRDT
  • Marijus Jacovskis "Mūsų klasė", LNDT
Aktorė pagrindinis vaidmuo
  • Miglė Polikevičiūtė
  • Elžbieta Latėnaitė
  • Daiva Stubraitė
  • Nelė Savičenko
Aktorė nepagrindinis vaidmuo
  • Rasa Samuolytė
  • Dovilė Šilkaitytė
  • Indrė Patkauskaitė
  • Aldona Janušauskaitė
Aktorius pagrindinis vaidmuo
  • Valentin Krulikovskij
  • Tomas Rinkūnas
  • Sigitas Jakubauskas
  • Martynas Nedzinskas
Aktorius nepagrindinis vaidmuo
  • Tomas Žaibus
  • Tomas Erbrėderis
  • Darius Meškauskas
  • Saulius Čiučelis
Operos solistas solistė
  • Inga Šlubovska
  • Rita Preikšaitė
  • Tomas Pavilionis
  • Tadas Girininkas
Choreografas choreografė
  • Aira Naginevičiūtė "Chimeros karoliai", Šokio teatras AIROS
  • Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius "Kelionė namo", Urbanistinio šokio teatras "Low Air"
  • Petras Lisauskas "TUAŠ", PADI DAPI Fish
  • Vytis Jankauskas "Aritmijos", Vyčio Jankausko šokio teatras
Šokėjas šokėja
  • Giedrė Jankauskienė "Aritmijos", VJT
  • Marius Miliauskas
  • Martynas Rimeikis
  • Mantas Stabačinskas "Melancholijos dėžutė", Aura
Jaunasis menininkas jaunoji menininkė
  • Aktorius Dainius Jankauskas
  • Šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis "Tėčio pasaka", "Women", "Artimijos", "Contemporary?", Menų spaustuvė)
  • Režisierė Loreta Vaskova "59‘Online", Menų spaustuvė
  • Režisierius Darius Rabašauskas "Lunačiarskio lunaparkas", KDT
Teatras vaikams
  • Choreografė Agnija Šeiko, scenografas Artūras Šimonis – "Baltoji lopšinė" Padi Dapi Fish
  • Spektaklio "Ežiukas rūke" kūrybinė grupė ŠDT
  • Kūrybinė studija PetPunk ir "Atviras ratas" – "Tėčio pasaka" Menų spaustuvė
  • Kūrybinė grupė – "Dėdės Tito džiazas" KDT
Lėlių ir objektų teatras
  • Režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė "Tarmių stalas", Stalo teatras
  • Dailininkai Sergejus Bocullo ir Danielius Sodeika
  • Dailininkė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė "Sniego karalienė", Teatras "Lėlė"
Metų scenos meno reiškinys
  • Šiuolaikinio šokio spektaklis "Contemporary?"
  • Šiuolaikinė opera "Geros dienos!"
  • Klaipėdos jaunimo teatras režisierius Valentinas Masalskis
Lietuvių autoriaus pastatymas
  • Kazio Binkio "Atžalynas" LNDT
  • Žemaitės "Trys mylimos" VJT
  • Šiuolaikinė opera "Geros dienos!" Operomanija
Boriso Dauguviečio auskaras
  • Režisierius Agnius Jankevičius
                                     

3.12. Apdovanojimai 2014 m.

Lietuvos teatrų spektaklius vertino komisija – teatrologai Rasa Vasinauskaitė, Jurgita Staniškytė, Vlada Kalpokaitė, Andrius Jevsejevas, muzikologės Audronė Žiūraitytė ir Veronika Janatjeva komisijos pirmininkė; šokio kritikė Ingrida Gerbutavičiūtė, dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė ir kultūros žurnalistas, teatro apžvalgininkas Julijus Lozoraitis.

Komisija įvertino 28 teatrų pasiūlymus, 2 – kūrybinių sąjungų ir 15 pasiūlymų, gautų iš fizinių asmenų. Pristatyti premijoms buvo 72 spektaklių kūrėjai ir atlikėjai.

Režisierius režisierė
  • Eimuntas Nekrošius už spektaklio "Jobo knyga" VšĮ Teatras "Meno fortas" režisūrą;
  • Jonas Vaitkus už spektaklių "Karalius Lyras" Lietuvos rusų dramos teatras ir "Nebylys" kartu su Tomu Jašinsku, Valstybinis Šiaulių dramos teatras režisūrą;
  • Artūras Areima už spektaklių "Kartu" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir "Ričardas II: Post factum" VšĮ Teatras "Mens publica" / Vytauto Didžiojo universiteto teatras / VšĮ Artūro Areimos teatras režisūrą;
  • Gintaras Varnas už operos "Kornetas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir dramos spektaklio "Biografija: vaidinimas" Nacionalinis Kauno dramos teatras režisūrą.
Scenografija ir kostiumai
  • Gintaras Makarevičius už scenografiją spektakliams "Biografija: vaidinimas" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir "Nebylys" Valstybinis Šiaulių dramos teatras;
  • Artūras Šimonis už scenografiją ir kostiumus kartu su Vilija Šuklyte operai vaikams "Makaronų opera" Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.
  • Medilė Šiaulytytė už scenografiją operai "Kornetas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;
Kompozitorius kompozitorė
  • Kipras Mašanauskas už muziką miuziklui "Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda" VšĮ Anželikos Cholinos šokio teatras;
  • Onutė Narbutaitė už muziką operai "Kornetas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Ernestas Kaušylas, Miša Skalskis už muziką ir jos atlikimą spektaklyje "Kosmosas+" Lietuvos nacionalinis dramos teatras;
Aktorė pagrindinis vaidmuo
  • Eglė Špokaitė už Antuanetės vaidmenį spektaklyje "Biografija: vaidinimas" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir Karalienės Izabelės vaidmenį spektaklyje "Ričardas II: Post factum".
  • Agnė Šataitė už Severiutės vaidmenį spektaklyje "Dėdės ir dėdienės" ir Serafimos Iljiničnos vaidmenį spektaklyje "Savižudis" Valstybinis Vilniaus mažasis teatras;
  • Agnė Ramanauskaitė už Jekaterinos vaidmenį dramos spektaklyje "Šokis Delhi" VšĮ Teatras "Mens publica ir vaidmenis šokio spektaklyje vaikams "Maži stebuklai" Šokio teatras "Dansema";
Aktorė nepagrindinis vaidmuo
  • Jūratė Onaitytė už Motinos vaidmenį spektaklyje "Aušros pažadas" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir Alinos Pavlovnos vaidmenį spektaklyje "Šokis Delhi" VšĮ Teatras "Mens publica";
  • Vilma Raubaitė už vaidmenis spektaklyje "Dr. Faustas" VšĮ Teatras "Cezario grupė" ir Kesonijos vaidmenį spektaklyje "Kaligula" Teatro judėjimas "No Theatre".
  • Danguolė Petraitytė už Dėdienės vaidmenį spektaklyje "Nebylys" Valstybinis Šiaulių dramos teatras;
Aktorius pagrindinis vaidmuo
  • Dainius Svobonas už Kiurmano vaidmenį spektaklyje "Biografija: vaidinimas" Nacionalinis Kauno dramos teatras;
  • Remigijus Vilkaitis už Jobo vaidmenį spektaklyje "Jobo knyga" VšĮ Teatras "Meno fortas".
  • Vytautas Anužis už Karaliaus Lyro vaidmenį spektaklyje "Karalius Lyras" Lietuvos rusų dramos teatras;
Aktorius nepagrindinis vaidmuo
  • Viačeslav Lukjanov už Glosterio sūnaus Edgaro vaidmenį spektaklyje "Karalius Lyras" Lietuvos rusų dramos teatras;
  • Tomas Rinkūnas už Kalabuškino vaidmenį spektaklyje "Savižudis" Valstybinis Vilniaus mažasis teatras ir Vasios komunisto vaidmenį spektaklyje "Kartu" Nacionalinis Kauno dramos teatras.
  • Kęstutis Macijauskas už Tėvo vaidmenį spektaklyje "Paprastos beprotybės istorijos" Klaipėdos dramos teatras;
Operos solistas solistė
  • Arūnas Malikėnas už Tėvo vaidmenį operoje "Jonas ir Greta" VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras;
  • Jovita Vaškevičiūtė už Markizo, Grafienės vaidmenis operoje "Kornetas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Azučenos vaidmenį operoje "Trubadūras" ir Motinos vaidmenį operoje "Jonas ir Greta" VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.
  • Joana Gedmintaitė už Rozinos vaidmenį operoje "Sevilijos kirpėjas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;
  • Asmik Grigorian už Leonoros vaidmenį operoje "Trubadūras" VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras;
Operetė ir miuziklas
  • Dirigentas Jonas Janulevičius už operetės "Balius Savojoje" ir miuziklo "Grafas Montekristas" muzikinės dalies parengimą; už Paulio Abrahamo operetės "Balius Savojoje" partitūros orkestruotę Kauno valstybinis muzikinis teatras;
  • Solistas Raimondas Baranauskas už Aristido vaidmenį operetėje "Balius Savojoje", Edmono Danteso ir Abato Farijos vaidmenis miuzikle "Grafas Montekristas" Kauno valstybinis muzikinis teatras;
  • Solistė Ingrida Kažemėkaitė už Deizės Parker vaidmenį operetėje "Balius Savojoje" ir Valentinos vaidmenį miuzikle "Grafas Montekristas" Kauno valstybinis muzikinis teatras;
Baleto solistas solistė
  • Genadij Žukovskij už Princo vaidmenį balete "Spragtukas" ir Kajaus vaidmenį balete "Sniego karalienė" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.
  • Anastasija Čumakova už Mari vaidmenį balete "Spragtukas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;
  • Kristina Gudžiūnaitė už Mari vaidmenį balete "Spragtukas" ir Gerdos vaidmenį balete "Sniego karalienė" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;
Šokio menas
  • Ema Nedobežkina už vaidmenis šokio spektakliuose "Padaryk iš manęs jungiklį" ir "Apollo" Kauno šokio teatras "Aura";
  • Gotautė Kalmatavičiūtė už vaidmenis šokio spektakliuose "Padaryk iš manęs jungiklį" ir "Apollo" Kauno šokio teatras "Aura";
  • Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis už šokio spektaklio "ID: D&G” choreografiją ir atlikimą.
Teatras vaikams ir jaunimui
  • Spektaklio "Makaronų opera" Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kūrybinė grupė: pjesės autorė Daiva Čepauskaitė; kompozitorius Antanas Kučinskas; režisierius Ramūnas Kaubrys su asistentais Martyna Kerpyte ir Aurelijum Liškausku; dirigentas Dainius Pavilionis su asistentais Dmitrijum Zlotniku ir Vytautu Valiu; scenografas Artūras Šimonis; kostiumų dailininkai Artūras Šimonis, Vilija Šuklytė; grimo dailininkė Aira Brazdienė; choreografas Aurelijus Liškauskas su asistentu Ričardu Jankevičium; šviesų dailininkas Donatas Šimonis.
  • Engelbert Humperdincko operos "Jonas ir Greta" VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras statytojai: dirigentas Ričardas Šumila; režisierius Gediminas Šeduikis; scenografas Will Holt; kostiumų ir grimo dailininkė Eglė Čekanavičiūtė; šviesų dizaineris Eugenijus Sabaliauskas;
  • Spektaklio "Kosmosas+" Lietuvos nacionalinis dramos teatras kūrybinė grupė: idėjos autorė ir režisierė Kirsten Dehlholm; koncepcijos autoriai: Kirsten Dehlholm, Anne Mette Fisker Langkjer, Jesper Grimstrup, Magnus Pind Bjerre; scenarijaus autoriai: Kirsten Dehlholm, Laura Mortensen, Morten Søndergaard, Anne Mette Fisker Langkjer, Mindaugas Nastaravičius, Tomas Lagermand Lundme; scenografijos kūrėjai: Anne Mette Fisker Langkjer, Mar Vicens Fuster, Maxime Robillard, Jesper Kongshaug, Kirsten Dehlholm ir kt.; vaizdo projekcijų kūrėjai: Magnus Pind Bjerre, Birk Marcus Hansen; šviesų dailininkas Jesper Kongshaug; kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė; kostiumų raštų autorė Anne Mette Fisker Langkjer; kompozitoriai: Ernestas Kaušylas, Miša Skalskis;
Lėlių ir objektų teatras
  • Spektaklio "Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje" Kauno valstybinis lėlių teatras kūrybinė grupė: inscenizacijos autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė; dailininkė Giedrė Brazytė; kompozitorius Deividas Gnedinas; vaizdo projekcijų autorius Džiugas Katinas.
  • Spektaklio "Smėlio žmogus" Vilniaus teatras "Lėlė" kūrybinė grupė: scenarijaus autorė, režisierė, lėlių dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė; dramaturgijos konsultantas Mindaugas Valiukas; scenografė Renata Valčik; kompozitorė Rita Mačiliūnaitė; choreografė Sigita Mikalauskaitė;
  • Spektaklio "Akmuo vanduo geluonis" Multikultūros kūrėjų asociacija "Agnus OK" / Klaipėdos jaunimo teatras kūrybinė grupė: idėjos autorė ir režisierė Karolina Žernytė, dailininkė Eglė Lekevičiūtė, dramaturgijos konsultantas Kristupas Sabolius;
Jaunasis menininkas
  • Rimas Sakalauskas už vaizdo projekcijas spektakliui "Kartu" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir operai "Kornetas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;
  • Režisierius Gediminas Šeduikis ir dirigentas Ričardas Šumila už Engelbert Humperdincko operos "Jonas ir Greta" pastatymą VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.
  • Vainius Sodeika už Karaliaus Ričardo II vaidmenį spektaklyje "Ričardas II: Post factum" VšĮ "Mens publica" / Vytauto Didžiojo universiteto teatras / VšĮ Artūro Areimos teatras, Žadano vaidmenį spektaklyje "Kartu" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir vaidmenis spektaklyje "Barikados" Lietuvos nacionalinis dramos teatras;
Nacionalinė dramaturgija lietuvių autoriaus kūrinio pastatymas
  • Spektaklio "Barikados" Lietuvos nacionalinis dramos teatras kūrėjai: dramaturgai Jānis Balodis, Goda Dapšytė; režisierius Valters Sīlis;
  • Spektaklis "Nebylys" pagal Juozą Tumą-Vaižgantą, režisierius-statytojas Jonas Vaitkus, režisierius Tomas Jašinskas Valstybinis Šiaulių dramos teatras.
  • Mindaugas Nastaravičius už pjeses "Demokratija" ir "Man netinka tavo kostiumas" ;
Boriso Dauguviečio auskaras
  • Režisierė Karolina Žernytė – už sėkmingas naujų teatrinės raiškos priemonių paieškas spektakliuose akliesiems ir regintiesiems "Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams" ir "Akmuo vanduo geluonis"
Padėkos premija –
  • Kompozitorius Giedrius Kuprevičius – už muzikinės kūrybos teatrui visumą ir žanrinę įvairovę
                                     

3.13. Apdovanojimai 2015 m.

Premijoms gauti buvo pateikti 75 spektakliai. Juos vertino komisija. Ją sudarė teatrologai Rasa Vasinauskaitė, Jurgita Staniškytė, Kristina Steiblytė, Andrius Jevsejevas; muzikologės Audronė Žiūraitytė ir Veronika Janatjeva komisijos pirmininkė, šokio kritikė Ingrida Gerbutavičiūtė, dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė ir kultūros žurnalistas, teatro apžvalgininkas Julijus Lozoraitis.

                                     

3.14. Apdovanojimai Režisierius

  • Režisierius Valters Sīlis Latvija ir dramaturgas Jānis Balodis už spektaklį "Miškinis" Nacionalinis Kauno dramos teatras
  • Krystian Lupa Lenkija už spektaklio "Didvyrių aikštė" Lietuvos nacionalinis dramos teatras režisūrą
  • Eimuntas Nekrošius už spektaklių "Borisas Godunovas" Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir "Bado meistras" Teatras "Meno fortas" režisūrą
                                     

3.15. Apdovanojimai Scenografas ir kostiumų dailininkas

  • Marius Nekrošius už spektaklių "Borisas Godunovas", "Didis blogis" Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir "Bado meistras" Teatras "Meno fortas" scenografiją
  • Uģis Bērziņš Latvija už spektaklio "Miškinis" Nacionalinis Kauno dramos teatras scenografiją ir kostiumus Paulė Bocullaitė už spektaklio "Hamletas" Nacionalinis Kauno dramos teatras scenografiją
                                     

3.16. Apdovanojimai Šviesų dailininkas ir videomenininkas

  • Ričardas Matačius už spektaklio "Teritorija" Valstybinis jaunimo teatras vizualizacijos režisūrą
  • Eugenijus Sabaliauskas už spektaklių "Rusiškas sąsiuvinis" Lietuvos rusų dramos teatras, "Mechaninė širdis" Nacionalinis Kauno dramos teatras ir operos vaikams "Dryžuota opera" Kauno valstybinis muzikinis teatras šviesų dizainą
  • Łukasz Twarkowski Lenkija už spektaklio "Didvyrių aikštė" Lietuvos nacionalinis dramos teatras vaizdo projekcijas
                                     

3.17. Apdovanojimai Muzikos spektakliams kūrėjas ir atlikėjas

  • Erdvinės operos tamsoje "Confessions" kūrybinė grupė "Operomanija" kompozitorė Rūta Vitkauskaitė Lietuva, kompozitorius Jens Hedman Švedija, dainininkė Åsa Nordgren Švedija
  • Bogumił Misala Lenkija už muziką spektakliui "Didvyrių aikštė" Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Marius Stavaris už muziką spektakliui "Hamletas" Nacionalinis Kauno dramos teatras
                                     

3.18. Apdovanojimai Choreografas

  • Vytis Jankauskas už šokio spektaklio "Akloji dėmė" Vyčio Jankausko šokio teatras choreografiją
  • Martynas Rimeikis už baleto "Visur, kur mes nebuvom" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras choreografiją
  • Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė už šokio spektaklio "Stiklo sodai" Šokio teatras AIROS choreografiją
                                     

3.19. Apdovanojimai Aktorė pagrindiniai vaidmenys

  • Eglė Gabrėnaitė už Ponios Citel vaidmenį spektaklyje "Didvyrių aikštė Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Jevgenija Gladij už vaidmenis spektakliuose "Didis blogis" Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir "Rusiškas sąsiuvinis" Lietuvos rusų dramos teatras
  • Viktorija Kuodytė už Bado meistro vaidmenį spektaklyje "Bado meistras" Teatras "Meno fortas" ir Anos vaidmenį spektaklyje "Didvyrių aikštė" Lietuvos nacionalinis dramos teatras
                                     

3.20. Apdovanojimai Aktorė nepagrindiniai vaidmenys

  • Vilija Grigaitytė už vaidmenis spektaklyje "Miškinis" Nacionalinis Kauno dramos teatras
  • Eglė Grigaliūnaitė už vaidmenis spektakliuose "Hamletas", "Miškinis", "Mechaninė širdis" Nacionalinis Kauno dramos teatras
  • Vitalija Mockevičiūtė už vaidmenis spektakliuose "Didis blogis", "Borisas Godunovas" Lietuvos nacionalinis dramos teatras, "Jelizaveta Bam" Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir OKT / Vilniaus miesto teatro bendras pastatymas
                                     

3.21. Apdovanojimai Aktorius pagrindiniai vaidmenys

  • Valentinas Krulikovskis už vaidmenis spektakliuose "Septynios gražuolės" ir "DreamWorks" Lietuvos rusų dramos teatras
  • Valentinas Masalskis už Roberto Šusterio vaidmenį spektaklyje "Didvyrių aikštė" ir vaidmenis spektaklyje "Didis blogis" Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Vainius Sodeika už Hamleto vaidmenį spektaklyje "Hamletas" ir vaidmenis spektakliuose "Miškinis" bei "Mechaninė širdis" Nacionalinis Kauno dramos teatras
                                     

3.22. Apdovanojimai Aktorius nepagrindiniai vaidmenys

  • Arūnas Sakalauskas už vaidmenis spektakliuose "Didvyrių aikštė", "Borisas Godunovas" Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir "Jelizaveta Bam" Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir OKT / Vilniaus miesto teatro bendras pastatymas
  • Saulius Čiučelis už vaidmenis spektakliuose "Hamletas", "Miškinis", "Mechaninė širdis" Nacionalinis Kauno dramos teatras Liubomiras Laucevičius už Polonijaus ir Osriko vaidmenis spektaklyje "Hamletas", taip pat vaidmenis spektaklyje "Miškinis" Nacionalinis Kauno dramos teatras
                                     

3.23. Apdovanojimai Operos solistas

  • Jurgita Adamonytė už Melisandos vaidmenį Claude’o Debussy operoje "Pelėjas ir Melisanda" Vilniaus miesto opera
  • Viktorija Miškūnaitė už Manon Lesko vaidmenį Jules’o Massenet operoje "Manon" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Jevgenij Ulanov Rusija už Golo vaidmenį Claude’o Debussy operoje "Pelėjas ir Melisanda" Vilniaus miesto opera
                                     

3.24. Apdovanojimai Šokėjas

  • Greta Gylytė ir Eligijus Butkus už pagrindinius vaidmenis balete "Bolero" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Giedrė Kirkilytė-Jankauskienė už vaidmenį šokio spektaklyje "Akloji dėmė" Vyčio Jankausko šokio teatras
  • Goda Laurinavičiūtė už vaidmenį šokio spektaklyje "Stiklo sodai" Šokio teatras AIROS
                                     

3.25. Apdovanojimai Spektakliai vaikams ir jaunimui

  • Spektaklio jaunimui "Mechaninė širdis" pagal to paties pavadinimo Mathiaso Malzieu romaną Nacionalinis Kauno dramos teatras kūrybinė grupė: režisierius Artūras Areima, inscenizacijos autorė Gabrielė Labanauskaitė, kostiumų dailininkė Monika Gurskytė, scenografė Marta Vosyliūtė, kompozitorius Antanas Jasenka, animacijos dailininkas Rimas Sakalauskas, šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas, choreografas Mantas Stabačinskas
  • Šokio spektaklio vaikams nuo 0 iki 3 metų "Spalvoti žaidimai" Šokio teatras "Dansema" kūrybinė grupė choreografė Birutė Banevičiūtė, šokėja Giedrė Subotinaitė, dailininkė Rūta Biliūnaitė, šviesų dailininkas Aurelijus Davidavičius
                                     

3.26. Apdovanojimai Lėlių ir objektų spektakliai

  • Lėlių ir objektų spektaklio vaikams nuo 5 metų "Apie tai, kaip Kolka Pankinas skrido į Braziliją, o Marčius Nepankinas niekuo netikėjo, arba Ga-ra-rar" pagal Daniilą Charmsą Vilniaus teatras "Lėlė" kūrybinė grupė: scenarijaus autorė, režisierė Olga Lapina; dailininkė Julija Skuratova; vaizdo projekcijų autorius Džiugas Katinas; muzikinis spektaklio vadovas Artiom Tulčinskij; muzikos atlikėjas Adas Gecevičius
  • Lėlių ir objektų spektaklio-teatrinės instaliacijos "Meile, don’t stop" trupė 459 kūrybinė grupė spektaklio idėjos autorė Karolina Jurkštaitė ir kūrėjai-atlikėjai Jūratė Januškevičiūtė, Karolina Jurkštaitė, Monika Mikalauskaitė, Gintarė Damanskytė, Rūta Jankevičiūtė, Aušra Bakanaitė, Tomas Zinkus, Daina Ulmytė, Erika Gaidauskaitė, Eglė Šimėnaitė, Aiva Krupelytė, Živilė Beniušytė, Vytautas Kairys, Povilas Ostasevičius, Erika Kubiliūtė, Gerda Surgautaitė, Justina Vaikšnoraitė, Justina Jukonytė, Arūnas Lomonosovas
                                     

3.27. Apdovanojimai Jaunasis menininkas/debiutas

  • Dirigentas Modestas Barkauskas už vienaveiksmių baletų triptiko "Bolero+" muzikinės dalies pastatymą ir dirigavimą, baleto "Eglė žalčių karalienė" dirigavimą Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
  • Aktorius Valerijus Kazlauskas už Nevykėlio vaidmenį spektaklyje "Nevykėlis" Artūro Areimos teatras
  • Choreografė ir šokėja Miglė Praniauskaitė už šokio spektaklio "Rekonstruoti" choreografiją ir atlikimą "Menų spaustuvės" programa "Atvira erdvė 2015"
                                     

3.28. Apdovanojimai Nacionalinės dramaturgijos pastatymas

  • Režisierius Arpad Schilling Vengrija, dramaturgas Marius Ivaškevičius už spektaklį "Didis blogis" Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Inscenizacijos autorė, režisierė ir aktorė Birutė Mar Marcinkevičiūtė už monospektaklį "Ledo vaikai" Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Inscenizacijos autorė ir režisierė Aušra Pukelytė už spektaklį "Teritorija" pagal M. K. Oginskio "Priesakus sūnui" Valstybinis jaunimo teatras

                                     

3.29. Apdovanojimai Boriso Dauguviečio auskaras

Boriso Dauguviečio auskaru apdovanota choreografė Agnija Šeiko-Sarulienė už šiuolaikinio šokio ir garso spektaklio-ekskursijos "Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda / Mėmelis" Šokio teatras PADI DAPI Fish režisūrą bei choreografiją

2016 m.

Režisierius

Agnius Jankevičius už spektaklio-prezentacijos "Ledas" pagal to paties pavadinimo Vladimiro Sorokino romaną režisūrą Lietuvos rusų dramos teatras ir spektaklio-instruktažo "Maištas" režisūrą bei dramaturgiją Nacionalinis Kauno dramos teatras

Günter Krämer už Giuseppe Verdi operos "Don Karlas" režisūrą Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Jonas Vaitkus už spektaklio "Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai" pagal Aleksandro Andrejevo mistinę dramą režisūrą Lietuvos rusų dramos teatras

Dramos aktorė pagrindinis vaidmuo

Aldona Bendoriūtė už Lauros, Rotmistro žmonos, vaidmenį spektaklyje "Tėvas" Klaipėdos dramos teatras

Jevgenija Gladij už Varvaros Samsikovos vaidmenį spektaklyje "Ledas" Lietuvos rusų dramos teatras

Elžbieta Latėnaitė už Elžbietos I, Anglijos karalienės, vaidmenį spektaklyje "Marija Stiuart" Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Dramos aktorė nepagrindinis vaidmuo

Eglė Jackaitė už Valdininkės vaidmenį spektaklyje "Pašaliniams draudžiama" Klaipėdos dramos teatras

Karolina Kontenytė už Bertos, Rotmistro dukters, vaidmenį spektaklyje "Tėvas" Klaipėdos dramos teatras

Dalia Michelevičiūtė už Motinos vaidmenį spektaklyje "Apreiškimas Marijai" Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Nelė Savičenko už Motinos vaidmenį spektaklyje "Apreiškimas Marijai" Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Dramos aktorius pagrindinis vaidmuo

Vladimir Dorondov už Sauliaus vaidmenį spektaklyje "Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai" Lietuvos rusų dramos teatras

Liubomiras Laucevičius už Lorenco di Medičio vaidmenį spektaklyje "Fjorenca" Nacionalinis Kauno dramos teatras

Darius Meškauskas už Rotmistro Augusto vaidmenį spektaklyje "Tėvas" Klaipėdos dramos teatras

Dramos aktorius nepagrindinis vaidmuo

Vytautas Anužis už Teiresijo vaidmenį spektaklyje "Oidipo mitas. Tėbų trilogija" ir Ano Verkoro vaidmenį spektaklyje "Apreiškimas Marijai" Lietuvos nacionalinis dramos teatras, taip pat Lozoriaus vaidmenį spektaklyje "Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai" Lietuvos rusų dramos teatras

Valentin Novopolskij už vaidmenis spektaklyje "Ledas" ir Judo vaidmenį spektaklyje "Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai" Lietuvos rusų dramos teatras

Arūnas Sakalauskas už Janio vaidmenį spektaklyje "Gyvūnas Ku kū" ir Kreonto vaidmenį spektaklyje "Oidipo mitas. Tėbų trilogija" Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Scenografas

Gintaras Makarevičius už spektaklio "Oidipo mitas. Tėbų trilogija" scenografiją Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Goda Palekaitė už spektaklio "Europiečiai" scenografiją Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Herbert Schäfer Vokietija už scenografiją Giuseppe Verdi operos "Don Karlas" pastatymui Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas

Rimas Sakalauskas už vaizdo projekcijas spektakliams "Apreiškimas Marijai", "Oidipo mitas. Tėbų trilogija" Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir "Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai" Lietuvos rusų dramos teatras

Vilius Vilutis už šviesų dizainą spektakliams "Apreiškimas Marijai", "Oidipo mitas. Tėbų trilogija" Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir "Šventasis pavasaris" Urbanistinio šokio teatras "Low Air"

Muzikos spektakliui kūrėjas

Rita Mačiliūnaitė už muziką spektakliams "Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai" ir "Kodas: Hamlet" Lietuvos rusų dramos teatras

Algirdas Martinaitis už muziką spektakliui "Apreiškimas Marijai" Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Onutė Narbutaitė už muziką spektakliui "Oidipo mitas. Tėbų trilogija" Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Gintaras Sodeika už muziką spektakliams "Eglė žalčių karalienė" Lietuvos nacionalinio dramos teatras ir OKT / Vilniaus miesto teatro koprodukcija ir "Kaulinis senis ant geležinio kalno" Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Teatras vaikams

Spektaklio "Ilgoji pertrauka" pagal Milošo Macoureko pasakas ir apsakymus kūrybinė grupė Vilniaus Keistuolių teatras: režisierė Olga Lapina, scenografė ir kostiumų dailininkė Renata Valčik, kompozitorius Jokūbas Tulaba, šviesų dailininkas Darius Malinauskas

Spektaklio "Kaulinis senis ant geležinio kalno" pagal Jono Basanavičiaus užrašytą lietuvių liaudies pasaką ir Birutės Žilytės iliustracijas kūrybinė grupė Lietuvos nacionalinis dramos teatras: inscenizacijos autorius ir režisierius Jonas Tertelis, scenografė Paulė Bocullaitė, dailininkas skulptorius Donatas Jankauskas Duonis, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, kompozitorius Gintaras Sodeika, vaizdo projekcijų autorius Mantas Bardauskas, šviesų dailininkas Vilius Vilutis

Šiuolaikinio šokio spektaklio vaikams "Pamirštų ir nežinomų princesių istorijos" pagal Philippe’o Lechmermeierio knygą "Princesės. Pamirštos ir nežinomos" kūrybinė grupė Šokio teatras "PADI DAPI Fish": choreografė Inga Kuznecova, kompozitorius Kristijonas Lučinskas, kostiumų dailininkė Lina Andriukonė, šokėjos: Eiva Dobilaitė, Aušra Krasauskaitė, Laura Geraščenko, Sigutė Juraškaitė

Spektaklio vaikams "Pūgos durys" pagal to paties pavadinimo Rimvydo Stankevičiaus eiliuotą pasaką lietuvių mitologinių sakmių motyvais kūrybinė grupė Kauno valstybinis lėlių teatras: inscenizacijos autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė, dailininkė Giedrė Brazytė, kompozitorius Deividas Gnedinas, vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas

Teatras +

Spektaklio "Eglė žalčių karalienė" Elfriede’s Jelinek pjesės "Prašytojai", lietuvių mitologinės sakmės ir interneto komentarų motyvais kūrybinė grupė Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir OKT / Vilniaus miesto teatro koprodukcija: režisierius Oskaras Koršunovas, dailininkai "random heroes", kompozitorius Gintaras Sodeika, režisieriaus asistentas Antanas Obcarskas, kostiumų dailininkas Juozas Valenta

Spektaklio-žaidimo "Kodas: Hamlet" to paties pavadinimo Williamo Shakespeare’o tragedijos motyvais kūrybinė grupė Lietuvos rusų dramos teatras: režisierė Olga Lapina, kompozitorė Rita Mačiliūnaitė-Dočkuvienė, dailininkė Renata Valčik, vaizdo projekcijų autorius Jonas Tertelis

Spektaklio-koncerto "Neišmoktos pamokos" kūrybinė grupė Menų spaustuvės programa "Atvira erdvė ’16: pjesės autorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus, roko grupė "Colours of Bubbles", šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis, scenografė ir kostiumų dailininkė Rūta Lendraitytė Utalla, aktoriai: Greta Grinevičiūtė, Greta Petrovskytė, Paulius Markevičius, Aleksandras Špilevojus

Operos menas

Operos solistė Eglė Šidlauskaitė už Eboli vaidmenį operoje "Don Karlas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Operos solistė Raminta Vaicekauskaitė už Elizabetės vaidmenį operoje "Don Karlas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir Ponios Flut vaidmenį operoje "Vindzoro šmaikštuolės" Kauno valstybinis muzikinis teatras

Operos solistas Liudas Mikalauskas už Didžiojo inkvizitoriaus balso, Vienuolio vaidmenis operoje "Don Karlas" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir Falstafo vaidmenį operoje "Vindzoro šmaikštuolės" Kauno valstybinis muzikinis teatras

Choro dirigentas Česlovas Radžiūnas už LNOBT choro parengimą operos "Don Karlas" pastatymui Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Dirigentas Pierre Vallet Prancūzija už muzikinės dalies parengimą operos "Don Karlas" pastatymui Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Baleto menas

Baleto artistė Anastasija Čumakova už Džuljetos vaidmenį balete "Romeo ir Džuljeta" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Baleto artistė Kristina Gudžiūnaitė už Kitri vaidmenį balete "Don Kichotas" ir Džuljetos vaidmenį balete "Romeo ir Džuljeta" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Baleto artistas Genadij Žukovskij už Bazilio vaidmenį balete "Don Kichotas" ir Romeo vaidmenį balete "Romeo ir Džuljeta" Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Šokio menas

Šokio spektaklio-performanso "B ir B dialogas" kūrybinė grupė Menų agentūra "Artscape": choreografės ir atlikėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė, dramaturgė Sigita Ivaškaitė, scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Darbutaitė, videomontažo režisierius Jonas Tertelis, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis

Šokio performanso "Dior in Moscow" kūrybinė grupė Šokio teatras "PADI DAPI Fish": koncepcijos autorės ir atlikėjos Ingrida Gerbutavičiūtė ir Agnija Šeiko-Sarulienė, kompozitorius Antanas Jasenka, scenografė Sigita Šimkūnaitė, videomenininkė Albena Baeva Bulgarija, šviesų dizaineris Povilas Laurinaitis

Šokio spektaklio "ground zero" kūrėjai ir atlikėjai: choreografai ir šokėjai Marius Pinigis ir Marius Paplauskas, kompozitorius Andrius Stakelė

Vizualaus šokio spektaklio "Žaidimas baigtas" kūrybinė grupė Urbanistinio šokio teatras "Low Air": choreografai ir atlikėjai Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, kostiumų dailininkė, scenografė, režisierė Lauryna Liepaitė, šviesų dailininkas ir videomenininkas Povilas Laurinaitis, spektaklio metu gyvai groja Adas Gecevičius

Šokėjai

Goda Laurinavičiūtė už Melancholijos vaidmenį šokio spektaklyje "Melancholijos bokštai" Šokio teatras "Airos"

Marius Pinigis ir Marius Paplauskis už vaidmenis šokio spektaklyje "ground zero"

Laurynas Žakevičius už vaidmenis šokio spektakliuose "Žaidimas baigtas" ir "Šventasis pavasaris" Šokio teatras "Low Air"

Debiutas / Jaunasis menininkas

Aktorė Greta Petrovskytė už Greis vaidmenį spektaklyje "Apvalytieji" ir Jaunosios sesers vaidmenį spektaklyje "Vestuvės" OKT / Vilniaus miesto teatras, taip pat merginos vaidmenį spektaklyje "Neišmoktos pamokos" Menų spaustuvės programa "Atvira erdvė ’16"

Jevgenija Rusakova už kostiumų dailininkės debiutą spektaklyje "Pasaka apie carą Saltaną" Lietuvos rusų dramos teatras

Aktorė Gabija Urniežiūtė už Natašos vaidmenį monospektaklyje "Natašos svajonė" Lietuvos rusų dramos teatras

2017

Geriausias režisierius

Lukaszas Twarkowskis "Lokis"

Geriausia dramos pagrindinio vaidmens aktorė

Airida Gintautaitė – už Mary Trentinjan vaidmenį spektaklyje "Lokis"

Geriausias pagrindinio vaidmens aktorius

Vytautas Anužis – už Natano vaidmenį spektaklyje "Natanas išmintingasis"

Geriausia nepagrindinio vaidmens aktorė

Kamilė Petruškevičiūtė Leros vaidmuo spektaklyje "Šokis Delhi"

Geriausias nepagrindinio vaidmens aktorius

Vainius Sodeika – už Luckaus ir Wittenbacho II vaidmenis spektaklyje "Lokis"

Geriausias scenografas/ė

Renata Valčik – už scenografiją instaliacijų spektakliui "Apie baimes"

Geriausias šviesų dailininkas-vaizdo projekcijų kūrėjas

Jakubas Lechas "Lokis"

Geriausias muzikos dramos spektakliui kūrėjas

Algirdas Martinaitis "Cinkas"

Geriausias muzikos operos, baleto kūrėjas

Mindaugas Urbaitis baletas "Procesas"

Geriausias operos solistas

Viktorija Miškūnaitė – už Džuljetos vaidmenį operoje "Kapulečiai ir Montekiai"

Geriausias choreografas

Martynas Rimeikis baletas "Procesas"

Geriausias šokėjas

Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Nielsas Claesas spektaklis "Aside"

Geriausia dramaturgė

Birutė Kapustinskaitė – už dramą "Terapijos"

Jaunojo menininko debiutas

Aušra Krasauskaitė – už šokio spektaklio "Karmen" choreografiją

Geriausias teatras vaikams ir jaunimui

Instaliacijų spektaklio šeima "Apie baimes" režisierė Olga Lapina

                                     

4. Nuorodos

  • 2017 "Auksinių scenos kryžių" pretendentai ir nugalėtojai
  • 2013 metų "Auksinių scenos kryžių" pretendentai Archyvuota kopija 2014-03-07 iš Wayback Machine projekto.
                                     
  • Auksinis scenos kryžius režisieriui Aidui Giniočiui už geriausią metų spektaklį vaikams ir jaunimui Atviras ratas 2012 m. Auksinio scenos kryžiaus nominacija
  • Geležinis kryžius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius Laisvės kryžiaus ordinas kryžius kitoks apdovanojimas, ne ordinas: Auksinis scenos kryžius kryžius vadinamasis
  • Konstantino Stašio premija 2004 m. Metų baleto viltis 2009 m. Auksinis scenos kryžius kategorijoje Baletas šokis už Džeimso vaidmenį balete Silfidė
  • m. Auksinis scenos kryžius geriausias dramos aktorius už Karaliaus Ignoto vaidmenį spektaklyje Ivona, Burgundo kunigaikštytė 2008 m. Auksinis scenos
  • nuolatinės scenos Pirmasis repertuaro spektaklis buvo Žvaigždžių kruša Statoma klasikinė ir šiuolaikinė dramaturgija. 2008 m. Auksinis scenos kryžius už
  • 2003 m. 2003 m. Auksinis scenos kryžius 2008 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija 2013 m. Auksinis scenos kryžius - Kategorijoje Choreografas
  • vaikų kūrė ir rodė šokio spektaklį Pasaulio sutvėrimas 2015 m. Auksinis scenos kryžius Kategorijoje Spektakliai vaikams ir jaunimui už šokio spektaklį
  • Orlovaitė, Jokūbas Vilius Tūras, Loreta Raškevičiūtė. 2011 m. Auksinis scenos kryžius aukščiausias Lietuvoje teatro apdovanojimas Lėlių ir objektų
  • šoka ir teisėjauja. Šiuolaikinio šokio asociacijos narė. 2013 m. Auksinis scenos kryžius choreografams Airidai Gudaitei ir Laurynui Žakevičiui už šokio
  • Auksinio scenos kryžiaus 2017 nominacija už spektaklį Natanas Išmintingasis ir spektaklio Pagalvinis režisūrą 2015 m. Auksinis scenos kryžius už
  • Marijos Žemės Kryžiaus ordinu, 2011 m. Auksinis scenos kryžius už Grafienės vaidmenį Figaro vedybos 2016 m. Auksinis scenos kryžius už viso gyvenimo

Users also searched:

auksiniai scenos kryžiai 2020, auksiniai scenos kryžiai 2021,

...
...
...